Цифровізація містобудування: в Україні створюють Містобудівний кадастр

«Міністерство розвитку громад і територій наразі зосереджує значні зусилля на комплексному розвитку регіонів, із додатковим фокусом на відбудові житла для внутрішньо переміщених осіб, будівництві соціальної та критичної інфраструктури. Тому, коли ми говоримо про важливість цифровізації містобудування, ми також говоримо про вплив цифровізації на інші процеси, від яких залежить прозоре й підзвітне відновлення зараз та в повоєнні часи. Про зміцнення спроможності та ролі громад у процесі реалізації проєктів відбудови, розподілу фінансових ресурсів і впровадженню реформ. Адже автоматизація процесів, створені системи та реєстри мають не лише антикорупційний ефект та роблять роботу прозорою, а й дають змогу фізичним і юридичним особам в автоматичному режимі отримувати комплексні послуги. Та надають доступ для отримання потрібних відомостей у кілька кліків як для щоденних потреб кожного українця, так і для стратегічних потреб громад», – сказав Олексій Кулеба.

Під час заходу було представлено Містобудівний кадастр на державному рівні. Він об’єднає 7 систем та реєстрів у сфері будівництва:

  • База даних енергоефективності будівель

Наступні кроки – розширення можливостей Містобудівного кадастру, верифікація даних у ЄДРА та впровадження електронних інструментів для громад.

Джулі А. Конен, директорка Місії USAID в Україні, зазначила: «За підтримки Сполучених Штатів Україна оцифровує та модернізує свою систему будівництва та містобудування, впроваджує реформи, які спрямовані на подолання корупції та впорядкування процесів розвитку. Містобудівний кадастр на державному рівні є ключовим досягненням у цих зусиллях. Це нововведення – більше, ніж просто інструмент; це сигнал як громадянам, так і забудовникам, що правила є справедливими, зрозумілими і такими, що підлягають виконанню».

Такі зміни в будівельній сфері не лише допоможуть відновити зруйноване, а й закладуть фундамент для сучасної, прозорої системи містобудування в Україні.

Прокрутка до верху